Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyNa východě země vyroste velká sluneční elektrárna, plánují ji postavit státní elektrárny

Na východě země vyroste velká sluneční elektrárna, plánují ji postavit státní elektrárny

Slovenský dominantní výrobce by měl do výstavby elektrárny investovat zhruba 11,5 milionu eur. Jak vyplývá z investičního záměru, který již předložil investor k posouzení vlivů na životní prostředí (EIA), výkon elektrárny je naplánován na 17 megawattů.

Jaderná elektrárna Mochovce, ilustrační fotka
Plánovaná sluneční elektrárna by mohla ročně vyrobit necelých 19 tisíc megawatthodin elektřiny. Více než 31 tisíc fotovoltaických panelů by se mělo rozprostírat na ploše 22 hektarů. Území se nachází v západní části katastrálního území obce Čičarovce. V současnosti je plánovaná plocha nevyužívaná část složiště stabilizátu z provozu Elektrárny Vojany. S výstavbou chce investor začít v dubnu příštího roku, sluneční elektrárnu by měl postavit o rok později.

„Cílem projektu fotovoltaické elektrárny je zajistit zvýšení podílu elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě ČR v souladu s Nízkouhlíkovou strategií rozvoje Slovenské republiky do roku 2030 s výhledem do roku 2050 av souladu s Integrovaným národním klimatickým a energetickým plánem z roku 2019,“ největší slovenský výrobce elektřiny. Realizace fotovoltaické elektrárny podle Slovenských elektráren přispěje ke splnění závazků Slovenska a EU na dosažení klimatické neutrality EU do roku 2050.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články