Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiStín bude brzy žádoucí. Jak vybrat správný slunečník?

Stín bude brzy žádoucí. Jak vybrat správný slunečník?

Jaro nás brzy začne lákat na vzduch nad rámec nezbytných pobudnutí venku. Ani se však nenadějeme a přijde období, kdy oceníme možnost utáhnout se před palivou do stínu. Letní teploty jsou při lenošení a posezení v zahradě nebo na terase či balkoně určitě snesitelnější pod slunečníkem, kvitovat to bude i vaše pokožka.

Slunečník umocňuje atmosféru a působí stylově. Dobrou zprávou je, že vyhovující stínění dnes již seženete pro všechny typy využití. Klasikou v tomto segmentu je středový slunečník zvaný deštníkový. Stínicí plocha však může být také obdélníková či čtvercová. Středový slunečník obrazně i doslova zapadá do stolů s centrálním otvorem. V takovém případě ocelový či hliníkový stožár, eventuálně dřevěný, i při objemném stojanu nepředstavuje ergonomickou překážku, pokud za takovou nepovažujete mírně zredukovaný výhled při rozhovoru. Při umístění na volno však hrozí riziko nárazu či zakopnutí.

Semafor ukazuje zelenou
Propracovanější modely v odpovědi na to poskytují možnost naklápění stínítka, čímž se do jisté míry přibližují k principu tvz. semaforových slunečníků. Nejdůležitějším atributem bočních „semaforových“ slunečníků je konstrukce umožňující odsunutí podstavce i stožáru mimo zastiňovanou plochu a epicentra dění. Velice praktické to je na terase, kde zbývá více místa pro mobiliář a jeho komfortní používání.

UV faktor se netýká jen krémů
Nejvyhledávanějšími bonusovými vlastnostmi a funkcemi semaforových slunečníků (v mnohém však i středových) jsou flexibilní stínění při snadné manipulaci včetně Push-Up systému, 360stupňového otáčení kolem osy a naklápění klikou, spolehlivost kotvícího soklu, vodotěsnost stínítka, jeho odolnost proti stínítku. Protection Factor do 24 znamená střední ochranu, 25 – 49 vysokou a 50+ mimořádnou) ve spojení se stálostí barev, impregnovaný polyesterový potah a snadné ošetřování skvrn podpořené odnímatelností clony, respektive její vyměnitelností za novou.

Balkon je specifický
Jakousi podmnožinu tvoří balkonové slunečníky, které jsou tvarově koncipovány právě pro uplatnění ve stísněnějších prostorách: například půlkruhové pro přisazení stranou ke zdi. Vstříc specifickému stanovišti může jít clona s vypouklejším profilem a přídavnými svislými „záclonkami“ na okrajích. Plnohodnotnou alternativou je nástěnný slunečník fixovaný svorkou ke zdi. Ještě méně prostoru vyžadují stínící plachty, které snoubí benefity pergol a markýz. Upevňují se na okolní stavební prvky prostřednictvím napínacích lanek s kovovými očky nebo přes teleskopické tyče do země. V exteriéru skvěle poslouží například k zastínění menšího bazénu nebo zahradního jezírka. Díky možnému natažení pod ostrým vertikálním úhlem se hodí také k vytvoření soukromí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články