Úterý, 30 května, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiTÜV 2022: U těchto ojetých SUV je třeba se mít na pozoru....

TÜV 2022: U těchto ojetých SUV je třeba se mít na pozoru. Jsou nejméně spolehlivé

Poptávka po sportovně užitkových vozidlech roste mezi novými, ale i ojetými vozy. A jelikož ceny na trhu s „jízdničkami“ rostou, je třeba při koupi zvážit všechny aspekty. Mezi ty hlavní patří jistě spolehlivost.

SUV a crossovery jsou univerzální auta, která si oblibu získala díky několika typickým vlastnostem. Někomu imponují pro zvýšenou světlou výšku a snazší nastupování, jiní oceňují velký vnitřní a zavazadlový prostor. Ne každý si ovšem může dovolit nové auto, a proto přichází na řadu auto z druhé ruky.

A právě při výběru ojetého SUV nebo crossoveru mohou posloužit údaje německé sítě stanic technických kontrol TÜV, které v každoročním reportu vyhodnocují poruchovost jednotlivých modelů. Jedná se o objektivní statistiku, která zohledňuje jen nedostatky zabraňující úspěšnému absolvování technické kontroly, ale jde o databázi s 9,6 miliony kontrol, což nelze ignorovat.

Tradičně jsou modely aut rozděleny podle věku do pěti kategorií, přičemž počet najetých kilometrů se nezohledňuje. Spolehlivost automobilů určuje míra poruchovosti daného modelu vyjádřená procenty, a tedy kolik vozidel neprošlo technickou kontrolou v dané věkové kategorii.

Zatímco u nejspolehlivějších nacházíme často zástupce německých prémiových značek, na opačném konci žebříčku se ocitají „tradiční hříšníci“, ale i modely, které si s nespolehlivostí spojuje málokdo.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články